7N-2100 (RCA, XLR)

cyfrowy kabel

Acrolink jest jedynym producentem kabli wykonanych z miedzi 7N „stress-free” (czystsze niż 99,99999%) na świecie. Oczywiste jest, że przy ich produkcji trzeba skorzystać z najlepszych na świecie fabryk. Te zupełnie nowe kable zostały wyprodukowane we współpracy joint-venture z Mitsubishi Cable Industries Ltd. – topową firmą zajmującą się produkcją przewodów dla statków kosmicznych (m.in. wahadłowców) i sektora wojskowego. W firmie tej stosowany jest jedyny w swoim rodzaju proces po ukształtowaniu się rzeczywistej struktury rdzenia kablowego; proces przeprowadzany jest w specjalnym środowisku – otrzymuje się dzięki niemu wybitną czystość, niezależną od zaburzeń w strukturze krystalicznej, spowodowanych procesem „wyciągania” przewodu.

Model 7N-2100 wykonano z wykorzystaniem miedzi o czystości 7N (99,99999%). Kabel ma budowę zbalansowaną, tj. mamy dwa rdzenie oraz dwa ekrany. Przewodnik to skrętka z drucików 7N, o średnicy 0,26 mm kw. każdy. Ekran każdego z przewodów wykonano z plecionki miedzianej o czystości 7N (wstęga), zaś zewnętrzny ze srebrzonej miedzi 4N, izolowanej poliuretanem.

Wtyki RCA wykonywane są przez firmę Sanpo Shindo w opatentowanej przez nich metodzie „Ecological Brass” („ekologiczny mosiądz”), w której nie stosuje się ołowiu, a zamiast niego silikon. Mosiądz jest następnie precyzyjnie pokrywany 24-karatowym złotem.
Dwurdzeniowy przewód koaksjalny zapewnia znakomite parametry mierzalne i odsłuchowe, przede wszystkim dzięki zapewnieniu obydwom przewodom – dodatniemu i ujemnemu – takich samych warunków pracy. Jednym z dodatkowych czynników jest idealnie dobrana odległość między przewodnikami. 

Specyfikacja techniczna

Budowa: dwa rdzenie, dwa ekrany
Rdzeń: skrętka z drucików 7N, o średnicy 0,26 mm kw. każdy
Ekran 1: plecionki miedzianej o czystości 7N (wstęga)
Ekran 2: srebrzona miedź 4N
Dielektryk: poliuretan
Rezystancja: 9,2 mΩ/m
Pojemność: 60 pF/m
Impedancja charakterystyczna: 110 Ω
Zewnętrzna średnica: 10,5 mm kw.