7N-D5000 (AES/EBU)

przewody dźwiękowe

Wszystkie przewody Acrolinka zostały zaprojektowane tak, aby ich impedancja nominalna wynosiła 75 Ω dla przewodów niezbalansowanych (RCA) oraz 110 Ω dla przewodów zbalansowanych (XLR). Powodem takiego działania było pierwotne przeznaczenie tych interkonektów – służyły one do przesyłania sygnałów cyfrowych. Stąd też ich bardzo szerokie pasmo przenoszenia. Przewody cyfrowe noszą więc dokładnie te same oznaczenia, co ich analogowe odpowiedniki z tym, że sprzedawane są pojedynczo, a nie jako pary.

Model 7N-D5000 zbudowany jest z dwóch rdzeni otoczonych ekranem. Przewodnik o czystości 7N jest dodatkowo poddawany procesowi „stressfree”, dzięki któremu struktura krystaliczna jest znacznie bardziej uporządkowana na całej długości kabla i zachowuje się dokładnie tak samo, niezależnie od zewnętrznych sił, które na nią działają. Przewodniki zostały zaizolowane materiałem Ultra High Polymer lub Polyolefin, który ma ekstremalnie niską stałą dielektryczną.

Dużą uwagę przyłożono do wyeliminowania wpływu zewnętrznych wibracji na przewodniki. Specjalnie w tym celu opracowano rewolucyjny materiał na płaszcz – połączono granulki ultra-gęstego tungstenu z amorficznym metalem i granulkami grafitu w odpowiednio dobranych proporcjach. Elementy te są łączone ze sobą i tak powstaje płaszcz kabla, charakteryzujący się znakomitym tłumieniem. Warstwa ekranująca to folia miedziana i plecionka z pokrytej UEW miedzianej plecionki. We wtykach nie ma żelaza, zaś centralny pin jest rodowany. Zewnętrzna powłoka to rurka z plecionki węglowej, pomagająca kontrolować rezonanse. Wtyki XLR posiadają piny w kształcie rurki wykonane z brązu z dodatkiem fosforu. Rurki zamiast masywnych pinów polepszają przenoszenie wysokich częstotliwości i pomagają idealnie dopasować impedancję kabla i wtyków. 

Specyfikacja techniczna

Przewodniki: 2 x rdzeń 7N Cu/0,26 mm, 19 przewodników
Rezystancja: 20 miliomów/1 m
Pojemność: 58 pF/1 m
Impedancja: 110 Ω (XLR); 75 Ω (RCA)