7N-DA5100 Mexcel (RCA, BNC)

przewody dźwiękowe

Wszystkie przewody Acrolinka zostały zaprojektowane tak, aby ich impedancja nominalna wynosiła 75 Ω dla przewodów niezbalansowanych (RCA) oraz 110 Ω dla przewodów zbalansowanych (XLR). Powodem takiego działania było pierwotne przeznaczenie tych interkonektów – służyły one do przesyłania sygnałów cyfrowych. Stąd też ich bardzo szerokie pasmo przenoszenia. Przewody cyfrowe noszą więc dokładnie te same oznaczenia, co ich analogowe odpowiedniki z tym, że sprzedawane są pojedynczo, a nie jako pary.

W przewodzie tym wykorzystano takie same przewodniki, jak w serii Mexcel, tj. osobne druciki pokryte emalią w specjalnym procesie opracowanym przez Mitsubishi. To współosiowy przewód, z pojedynczym rdzeniem, wykonanym z siedmiu okrągłych drucików o średnicy 0,5 mm kw. każdy, z miedzi „stress-free” o czystości 7N, zwiniętych ze sobą. Rdzeń, wokół którego zostały owinięte wykonano z rurek z polietylenu. Na całość nałożono pojedynczy ekran z plecionki płaskich przewodów z miedzi 7N.

specjalny kabel dźwiękowy

Dużą uwagę przyłożono do wyeliminowania wpływu zewnętrznych wibracji na przewodniki. Specjalnie w tym celu opracowano rewolucyjny materiał na płaszcz – połączono granulki ultra-gęstego tungstenu z amorficznym metalem i granulkami grafitu w odpowiednio dobranych proporcjach. Elementy te są łączone ze sobą i tak powstaje płaszcz kabla, charakteryzujący się znakomitym tłumieniem. Warstwa ekranująca to folia miedziana i plecionka z pokrytej UEW miedzianej plecionki. We wtykach nie ma żelaza, zaś centralny pin jest rodowany. Zewnętrzna powłoka to rurka z plecionki węglowej, pomagająca kontrolować rezonanse. Rurki zamiast masywnych pinów polepszają przenoszenie wysokich częstotliwości i pomagają idealnie dopasować impedancję kabla i wtyków.

Specyfikacja techniczna

Budowa: koaksjalna, z pojedynczym rdzeniem i dodatkową warstwą ekranu
Przewodniki: wstążki Mexcel z miedzi 7N o średnicy 0,58 mm kw. każdy x 7, skręcone ze sobą
Ekran 1 (przewodnik ujemny): plecionka z miedzi 7N Mexcel, wstęgi
Ekran 2: plecionka ze srebrzonej miedzi 4N, okrągłe