7N-DA6100 Mexcel

analogowe interkonekty

Seria Mexcel DA to przewody należące do topowej grupy interkonektów tego japońskiego producenta. Ich budowa wynika wprost z tego, że pierwotnie przeznaczone były do transmisji sygnałów cyfrowych w ośrodkach analizujących sygnały odbierane z przestrzeni kosmicznej – jest to więc kabel współosiowy, z pojedynczym rdzeniem i ekranem. Środkowy przewodnik to lity drut (solid-core) o średnicy 1,6 mm. 
Pierwsza warstwa ekranu, będąca jednocześnie przewodnikiem ujemnym (masą) wykonana została z plecionki wstążek miedzianych 7N, izolowanych w procesie MEDIS (Mitsubishi Electro-Deposition Insulating System). MEDIS to wyjątkowy, przełomowy sposób elektrolitycznego izolowania przewodów o nazwie (Mitsubishi Electro-Deposition Insulating System), opracowany przez firmę Mitsubushi. Osiąga się w nim precyzję i powtarzalność wcześniej nie do pomyślenia, szczególnie w przypadku tak skomplikowanych kształtów jak wstęga. Zewnętrzny ekran wykonano z kolei z wiązki przewodów ze srebrzonej miedzi 4N o okrągłym przekroju.

Acrolink opracował również swoje własne wtyki RCA oraz XLR, będące świetnym uzupełnieniem przewodów Mexcel. Każdy detal dotychczas dostępnych wtyków został ponownie przeegzaminowany i wykonany z jeszcze większą dbałością.
We wtykach nie ma żelaza, zaś centralny pin jest rodowany. Zewnętrzna powłoka to rurka z plecionki węglowej, pomagająca kontrolować rezonanse. Wtyki XLR posiadają piny w kształcie rurki wykonane z brązu z dodatkiem fosforu. Rurki zamiast masywnych pinów polepszają przenoszenie wysokich częstotliwości i pomagają idealnie dopasować impedancję kabla i wtyków.