7N-DA5100

kabel analogowy

Kabel ten wykorzystuje przewodniki Mexcel. Są to oddzielne druty osłonięte emalią z poliolefinu, metoda została opracowana przez producenta, tj. Mitsubishi. Rdzeń jest złożony z siedmiu zwiniętych ze sobą małych drutów (średnica 0,5mm2), wykonanych z miedzi „stress-free” (czystość 7N). Rdzeń jest wykonany z rurek polietylenu. Całość przykryta jest pojedynczym ekranem, splecionym płaskimi przewodami z miedzi. 
W procesie, istotne było, aby wyeliminować oddziaływanie zewnętrznych wibracji na przewodniki. W tym przypadku został opracowany innowacyjny materiał na płaszcz, z połączonych granulek ultra-gęstego tungstenu, grafitu i amorficznego metalu (w odpowiednich proporcjach). Dzięki temu kształtuje się płaszcz kabla o znakomitym tłumieniu. 

Warstwa ekranująca składa się z folii miedzianej i plecionki, obłożonej UEW miedzianej plecionki. Wtyki pozbawiono żelaza oraz rodowano centralny pin. Zewnętrzna powłoka składa się z rurki z plecionek węglowych, kontrolujących rezonanse. Dzięki nim przenoszone są wysokie częstotliwości. Impedancja kabla i wtyków jest idealnie dopasowana.

Specyfikacja techniczna
Budowa: koaksjalna, z pojedynczym rdzeniem i dodatkową warstwą ekranu
Przewodniki: wstążki Mexcel z miedzi 7N o średnicy 0,58 mm2 każdy x 7, skręcone ze sobą
Ekran 1 (przewodnik ujemny): plecionka z miedzi 7N Mexcel, wstęgi
Ekran 2: plecionka ze srebrzonej miedzi 4N