7N-PC5500 SE

Acrolink 7N-PC5500 SPEZIALE EDIZIONE

Kabel sieciowy

W 2014 roku firma Acrolink zaprezentowała światu dwa znakomite kable w specjalnych, limitowanych wersjach: interkonekt analogowy (RCA i XLR) Acrolink 7N-DA2090 Speciale, jak również kabel głośnikowy 7N-S8000 Anniversario. Teraz dołącza do nich kabel sieciowy Acrolink 7N-PC5500 Speziale Edizione, tworząc kompletny, limitowany system Acrolinka.

Kabel ten wygląda znakomicie, dzięki wysokiej klasie wykonania i znakomitym wtyczkom, na których naniesiono dyskretny napis „Speziale Edizione”. Użyte przewodniki to miedź o czystości 7N poddana obróbce w technice D.U.C.C Stressfree. Technologia o nazwie D.U.C.C. - Dia Ultra Crystallized Copper – została opracowana przez Mitsubishi. Zazwyczaj jakość dźwięku w kablach poprawiana jest przez zwiększanie jej czystości i przez zwiększanie długości kryształów. Pozwala to zmniejszyć zniekształcenia powstające przy przejściu między kryształami (zniekształcenia „diodowe”). Firma Mitsubishi przeprowadziła badania, które wykazały, iż przekrój siatki krystalicznej wykazuje silnie zorientowaną kierunkowo budowę. Okazało się także, że zanieczyszczenia, które miały się znajdować jedynie przy styku kryształów istnieją także w ich wnętrzu. Proces D.U.C.C. pozwala na ich znaczące zminimalizowanie.

Kabel składa się ze 100 drucików o średnicy φ 0,26 mm każdy. Wiązki drucików zaizolowane są hybrydową odmianą poliolefinu (poliolefiny są półkrystalicznymi termoplastami z grupy tworzyw standardowych; to polimery zawierające tylko węgiel i wodór, w których występują długie łańcuchy węglowe -C-C-C). Ułożone są w trójkącie, w którego środku przeprowadzono dwa dodatkowe materiały – wiązkę z jedwabiu, absorbującą drgania, oraz wiązkę absorbującą promieniowanie EMI. Całość znajduje się w wypełnieniu z takiego samego, hybrydowego poliolefinu, na którym owinięto taśmę mylarową z naparowaną warstwą miedzi. Drugim ekranem jest owijka z drucików miedzianych pokrytych materiałem, o którym firma mówi „speziale”, a który nadal kablowi nazwę. Na całość nakładany jest półprzezroczysty płaszcz z wytrzymałego mechanicznie poliuretanu, odpornego na promieniowanie UV.

Wtyki są najwyższej klasy. Styki wykonano z miedzi berylowej i pokryto najpierw warstwą srebra, a następnie wytrzymałego mechanicznie rodu. Srebro jest przed platerowaniem polerowane. Zewnętrzna obudowa to aluminium i mosiądz w połączeniu z plecionką w włókna węglowego zatopionego w specjalnie przygotowanej żywicy. Kable dostępne są w długości 1,5 m, inne długości – na zamówienie.

 

Materiały i specyfikacja

Przewodnik : miedź D.U.C.C Stressfree 7N, φ 0,26 × 100
Izolacja przewodników: hybrydowy poliolefin
Wypełnienie: hybrydowy poliolefin
Ekran: pokryte w specjalnym procesie druty miedziane + pokryta miedzią taśma mylarowa

Płaszcz zewnętrzny: poliuretan odporny na promieniowanie UV
Rezystancja przewodnika: 2,7 mΩ/m
Pojemność elektrostatyczna: 13 pF/m
Średnica: φ 16 mm


Wtyki

Styki: miedź berylowa
Pokrycie: srebro (polerowane) + rod
Obudowa: specjalna żywica + mosiądz + włókno węglowe + aluminium

Długość: standardowa – 1,5 m; inne długości – na zamówienie